BURAK PREFABRİK YAPI MİMARLIK VE MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ... ÇELİK KONSTRÜKSİYON KONUT VE SALON PROJELERİ... PREFABRİK KONUT ÜRETİM VE MONTAJI... PREFABRİK KONUT HAKKINDA VE FİYAT BİLGİSİ: 0532 130 32 96 - 0537 558 40 40
ANASAYFA ÜRÜN ARA PREFABRİKLER VİDEOLAR ANKETLER PROJELER RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
     Prefabrik yapılarımız hakkında

Prefabrik yapılarımız hakkında

Tarih 07 Ocak 2015, 20:31 Editör Aykut Akkaya

Depreme dayanıklı Kaliteli tasarımlar içeren prefabrik yapılarımız giderek daha da ilgi odağı olmakta, sizlere daha rahat ve kolay bir yaşam sunmaktadır.

Prefabrik ev ve prefabrik evler artık hayatınızın her yanında.Prefabrik evler sayesinde hem bütçenizi koruyacak, hem de rahatlıkla yaşamın keyfini çıkartacaksınız. Yazlık bölgelerde dilediğiniz gibi bir eve sahip olmak için daha fazla düşünmemelisiniz.

Kaliteli tasarımlar içeren prefabrik yapılar giderek daha da ilgi odağı olmakta, Modern çizgileri ve ileri teknoloji içeren imalat tekniği sayesinde , sizlere daha rahat ve kolay bir yaşam sunmaktadır .

Depreme dayanıklı olan evlerin bahçeleri daima hayatınızı hareketlendirecektir.

Prefabrik evler;  hızlı ve kolay kurulumunun yanında uygun fiyatlarda olması sebebiyle çok tercih edilmekte olup , Isı yalıtımı, güvenilir statik yapısı ve her yere taşınabilir (demonte )olarak nakliye edilebilmesi gibi avantajlarının yanı sıra , Müşterinin kendi isteğine göre projelendirme ve imalat yapılabilmektedir . 

Prefabrik

 İmalatlarımız sadece ev olarak değil; villa, satış ofisi, yemekhane ve yatakhane gibi birçok alanda portatif olarak kullanılabilir.

Standart projelerin dışında müşterilerin tercihine göre banyo, mutfak ve diğer tüm odaların konumları değiştirilebilir, ek istekler kolayca uygulana bilir. Fiyatları betonarme binalara göre çok uygun olan prefabrik konutlar vergi avantajı ile de bir adım öndedir. Prefabrik ürünlerimizde devletin teşvik amacıyla belirlediği %1 KDV avantajından yararlanabilirsiniz.

Üretimini gerçekleştirdiğimiz ürün çeşitleri :

– Prefabrik Tek Katlı ve Dubleks Konut Üretimi

– Dubleks Villa Üretimi

– Sosyal Tesis Üretimi

– Okul

– Yemekhane ve Yatakhane Üretimi

– Çelik Bina

– Fabrika ve Hangar Üretimi

– Konteyner Üretimi

– WC ve Duş Sistemleri Üretimi

– Baraka Üretimi

– Şantiye Binaları- Güvenlik Kulübeleri Üretimi

SIKÇA SORULAN SORULAR

Ödeme şekliniz nedir? Taksit yapma imkânınız var mıdır?

Daha uzun vadeler için iş ortağımız, Türkiye Finans Bankası’nın prefabrik konutlar için özel olarak sunmuş olduğu prefabrik konut kredisinden (60 AYA KADAR )kullanabilirsiniz.(PROFORMA FATURAMIZLA BULUNDUĞUNUZ ŞEHİRDEKİ Türkiye Finans Bankası’nın HERHANGİ BİR ŞUBESİNDEN BAŞVURULABİLİR)

Prefabrik konutlar sökülüp tekrar farklı bir yere kurulabilir mi?

Söküm ve tekrar montaj ücreti ödenmek koşuluyla istediğiniz zaman, konutlarımızı farklı bir yere tekrar montaj yapılabilir.

Prefabrik konutlar depreme dayanıklı mıdır?

Prefabrik konutlar deprem konutları olarak ortaya çıktıkları unutulmamalıdır. Betonarme bir binaya göre çok daha hafif olması ve çelik vidalarla (demonte)parçaların birleştirilmesinden dolayı deprem anında esner fakat yıkılmaz.

Prefabrik konut ortalama kaç gün içerisinde teslim edilir?

Seçmiş olduğunuz binanın metrekaresi ve fabrika yoğunluğuna bağlı olmakla beraber ortalama 100 m2 tek katlı bir konut 5-7 iş günü içerisinde teslim edilir. Ortalama 4-5 içerisinde de montajı tamamlanır.

İstediğimiz plan ve dış görünüşte bina yaptırılabilir mi?

Prefabrik yapı sistemine uygun olduğu sürece istediğin boyut ve planlarda yapılabilir.

Betonarme bir binanın üzerine de yapılabilir mi?

Sadece tek katlı betonarme binaların üzerine yapılabilmektedir. Alttaki binanın sağlam ve düz bir tavan zeminine sahip olması gerekmektedir.

En fazla kaç katlı yapılabilir?

Tek katlı veya iki katlı olarak yapılabilmektedir.

Binanın yaklaşık kullanım süresi nedir

Prefabrik binalımızda kullanılan ana malzeme Betopan’dır. Üretici firma Ankara TEPE gurubu olup malzemeyi dış doğa şartlarına karşı 50 yıl garanti vermektedir. Bina taşıyıcı sistemi ve dış doğa ile irtibatlı bütün metal aksamı galvaniz yapılarak paslanması geciktirilir. Prefabrik binanın ortalama ömrü 30-40 yıl arasındadır.

Prefabrik Binaların ses ve ısı yalıtımı nasıldır?

Prefabrik konutlarda kullandığımız dış duvar kalınlığı 10 cm’dir. Duvar panelleri arasındaki 16 dansti yoğunluğundaki strafor, ve çatı izolasyonu için kullanılan taş yünü, normal betonarme binadan çok daha fazla ısı ve ses yalıtımı sağlamaktadır.

Binaların yapılması sırasında ruhsat gereklimi?

Ruhsat Binanın kurulacağı bölgeye dahil olan Belediyenin inisiyatifindedir. Ruhsat almak için Mimari plan, Elektrik planı, Mekanik Planı ve zemin etüdü müşteriye aittir. Ruhsat ve diğer tüm yasal izinler, müşterimizin sorumluluğundadır.

Prefabrik konutları Türkiye’nin her yerine yapabiliyor musunuz?

Türkiye’nin her bölgesine hizmet verebiliyoruz. İstanbul dışı alımlarda montaj ekibinin konaklama ve yemek giderlerini alıcı karşılamaktadır. (kaba montaj ekibi 5, boya montaj ekibi 2 kişidir)

Müşterinin yapması gerekenler nelerdir?

Zemin betonu ve her türlü hafriyat ve çevre düzenleme işleri, zemin ve duvar kaplamaları (şap, seramik, halı, fayans vb.) , prefabrik bina harici dış bağlantıların yapılması (elektrik, pissu, temiz su) , belediyeden alınması gereken müsaadeler ve ruhsat işleri, ısıtma ve soğutma tesisatları (kalorifer, klima vb.), İstanbul dışı montajlarda montaj ekibinin konaklama ve yemek bedelleri, malzemenin nakliye ve nakliye sigortası müşterimize aittir.

Verdiğiniz fiyatlara neler dahildir?

Prefabrik bina malzemeleri (Duvar panelleri, çelik birleşim elemanları, tavan kaplaması, tavan izolasyonu ve çatı kaplama malzemeleri), Dış kapısı çelik kapı, iç kapılar Amerikan göbekli kapı, Balkon kapıları PVC camlı kapı, Pencerelerin, Vasistasları ve Camların takılması, Binanın iç ve dış cephe boyasının yapılması, bina içerisindeki elektrik ve su tesisatlarının çekilmesi, elektrik ve su armatürlerinin verilmesi, dahildir.

Aldığımız bina daha sonradan sökülüp başka bir yere kurulabilir mi?

Evet kurulabilir. Sadece söküm takım maliyeti, yeniden boya maliyeti oluşur. Yapılarda istenildiği takdirde tadilat mümkündür.

Prefabrik binaların nakliyesini hangi araçlarla yapabilir?

Prefabrik binaların nakliyesi; kamyon, tır, gemi, tren veya kargo uçakları ile yapılmaktadır. Ortalama 7m ahşap kaslı bir kamyon 90m2 prefabrik bina malzemesi alır. Ortalama toplam ağırlık 7-9 ton arasında değişir.

Müşterinin yapması gerekenler nelerdir?

Zemin betonu ve her türlü hafriyat ve çevre düzenleme işleri, zemin ve duvar kaplamaları (şap, seramik, halı, fayans vb.) , prefabrik bina harici dış bağlantıların yapılması (elektrik, pissu, temiz su) , belediyeden alınması gereken müsaadeler ve ruhsat işleri, ısıtma ve soğutma tesisatları (kalorifer, klima vb.), İstanbul dışı montajlarda montaj ekibinin konaklama ve yemek bedelleri, malzemenin nakliye ve nakliye sigortası müşterimize aittir.

Prefabrik konutumun boyasını kendim yapabilir miyim?

Betonarme binalarda olduğu gibi prefabrik binanızı kendinizde çok rahat boyayabilirsiniz.

Prefabrik konutlar sadece yazlık amaçlı mıdır?

Prefabrik konutlar 4 mevsim kullanıma olanak sağlayacak bir yalıtım sistemi ile donatılmıştır. Her iklim şartlarına uygun bina üretilebilmektedir. Yapıların kurulacağı yerin iklim özellikleri dikkate alınarak üretim yapılmaktadır.

Binaların yapılaması sırasında ruhsat gerekli mi?

Binanın kurulacağı mevki belediyelik yerde ise ruhsat gereklidir.

PREFABRİK YAPILARIN AVANTAJLARI

Prefabrike konutların ve tüm prefabrik yapıların bir çok avantajı vardır. Bunlardan bazıları şunlardır:

- Planlaması daha önceden gerçekleştirilip tamamlanmış olduğundan uzun inşaat süreleri yoktur.

- İmalatı fabrikalarda yapıldığı için üç dört gün gibi kısa sürede yerinde montajı yapılır.

- Prefabrik evler, müteahhit, usta, tesisatçı, boyacı vs. gerektirmez. Bu yüzden daha ekonomiktir.

- Prefabrik ev ve konut yaptırmadan önce ne kadar tutara size malolacağını önceden öngörebiliyorsunuz..

- Emniyetlidir,güvenlidir çünkü deprem ve iklim şartları da dikkate alınarak üretilmektedir..

- İstenildiği takdirde ileride ilaveler yapılabilir, genişletilebilir,yeri değiştirilebilir..

- Prefabrik Yapılar çevrede gürültü, görüntü,kimyasal vs. kirliliğe yol açmaz...

- Çatıya güneş panelleri yerleştirilip güneş enerjisinden faydalanılabilir ve  önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlanabilir.

- Prefabrik konutların yılın her zamanı yerinde montajı yapılabilir.

- Isı yalıtımı yüksektir, enerji tasarrufu sağlar ve ısı verimliliği prefabrik konutlarda esastır.

- Montaj süresinin kısa olmasından dolayı içerde nem oluşmaz, hava ve iklim şartlarından etkilenmez, montajı yapıldıktan sonra hemen içine yerleşilebilir.

- Su basmanı dışında beton kullanılmaz.

- Beton binaya oranla daha çok kullanım alanı sunar, çünkü duvarlar daha incedir ve daha az yer tutar.

- Sayısız dış görünüş seçeneği ile istenilen görünümde evler ve yapılar sahibi olmak mümkündür.

- Tüm elemanlar birbiriyle uyumludur. Bu yüzden montajında en ufak bir sapma, aksaklık olmaz; üretilen elemanlar montajdan sonra da milimetrik olarak uyumlu bir bütün oluşturur.

- Son teknolojiyle üretilen hazır evlerin iç mekanları rahat, pratik ve konforludur. Yaşam alanlarından azami seviyede yararlanılabilecek şekilde tasarlanmıştır.

- Dış cephe giydirmesinden iç duvarların rengine, kapılardan pencerelere, küvetlerden bataryalara,prizlerden tavan aydınlatmalarına kadar tüm ayrıntılar opsiyonel olarak, istenirse kişiye özel yapılabilmektedir.

- Dış görünüm modern ve estetiktir. Bulunduğu bölgede çevreye uyum sağlar, genel mimari görünüme uyumludur.

- Hazır evler bir katlı veya dubleks şeklinde üretilebilir. Tek aile için ufak, kalabalık aileler için geniş evler bulmak mümkündür. Aynı şekilde evin tipi konusunda da birbirinden farklı seçenekler mevcuttur. Bunlardan villa, rezidans, çiftlik evi, dağ evi, bungalov, yazlık, kışlık, home office, ahşap ev, tasarım evleri, blok evler, ikiz villalar, garajlı veya garajsız konutlar,büyük cumbalı evler sadece bazılarıdır.

- Kişiye özel tasarımlar yaptırmak ve uygulamak mümkündür.

- Engellilere özel tasarlanabilir...

- Prefabrike yapılar sanayi üretimi için tasarlanıp, devasa hangarlar şeklinde de üretilebilmektedir.

- Tasarımlar üzerinde üretim öncesi anında değişiklikler veya ilaveler yapılabilir.

- Sadece konut değil, işyeri, ofis, şantiye binası, WC ve duş kabinleri, soyunma odaları, umumi mekan yapıları, imalathaneler, depolar, müdürlük binası, endüstri tesisi, spor salonları vs. gibi amaçlara yönelik de prefabrikler üretilir.

- Yıpranma payı düşük olduğundan bakım ve yenileme masrafları düşüktür.

- Ortalama ömürleri 40-50 yıl civarındadır.

- Sökülüp, istenilen yere tekrar monte edilebilir.

- Piyasası değerlidir, değerinden kaybetmez ve ikinci el piyasası oluştuğundan istenildiğinde satılabilir.

- Örnek evler gezilip önceden görülebilir ve böylece prefabrik evler hakkında daha net bilgiler elde edilebilir...

BURAK PREFABRİK

0226 814 22 03 - 0532 130 32 96

Konut fotoğrafları...    ve   Standart Prefabrik Yapı

.

Bu haber 3875 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

FIBERCEMENT

Prefabrik Yapı da sıvalı EPS kaplama

Prefabrik Yapı da sıvalı EPS kaplama Burak Prefabrik dış kaplamada hazır sıvalı EPS (yalıtım) kullanımına başladı. EPS kaplama ile kış aylarında sıcak y...

Prefabrik yapı da yeni modelimiz

Prefabrik yapı da yeni modelimiz Prefabrik konuttan sonra Çelik-Profil karkaslı, Ytong duvar panelli yeni yapı modelimiz. Anahtar teslim konut seçen...

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi